Καλώς ήρθατε στο music training forum!

Υπενθυμίζουμε στα μέλη μας (νέα και παλιά) ότι δεν επιτρέπονται οι αντιγραφές και επικολλήσεις κειμένων από άλλες ιστοσελίδες. Τα κείμενα πρέπει να είναι πρωτότυπα (δηλαδή δικά σας) και να μην τα έχετε αναρτήσει ήδη στο Ιντερνετ (σε άλλη ή άλλες ιστοσελίδες, blog, forum κλπ)


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Καλώς ήρθατε στο music training forum!

Υπενθυμίζουμε στα μέλη μας (νέα και παλιά) ότι δεν επιτρέπονται οι αντιγραφές και επικολλήσεις κειμένων από άλλες ιστοσελίδες. Τα κείμενα πρέπει να είναι πρωτότυπα (δηλαδή δικά σας) και να μην τα έχετε αναρτήσει ήδη στο Ιντερνετ (σε άλλη ή άλλες ιστοσελίδες, blog, forum κλπ)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Empty ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Aria Παρ 20 Απρ 2012, 15:06

Χρόνια σκεφτόμουν να κάνω τατουάζ,αλλά πάντα δίσταζα αφού πρόκειται για κάτι μόνιμο που όταν το βαρεθείς ή πάψει να σου αρέσει,δύσκολα το ξεφορτώνεσαι.Κάτι,όμως,με θέμα την μουσική δεν θα ήταν άσχημο(μιας και είμαι του επαγγέλματος).Εσείς,θα τολμούσατε ποτέ να κάνετε τατουάζ και ειδικά με μουσικό θέμα,και αν ναί,τί θα επιλέγατε;;

Aria
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Empty Απ: ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Δημοσίευση από LeX Παρ 20 Απρ 2012, 17:12

Έχω δει 2 καταπληκτικά που πολύ τα ζήλεψα. Το πρώτο στο σβέρκο ψηλά, ήταν ένα κλειδί του φα,μεγάλο με κάτι νότες να "ξεπηδούν" δεξιά και αριστερά. Το δεύτερο το είχα δει σε ωμοπλάτη, ήταν μια παρτιτούρα με νότες επάνω, σε καμπύλη μορφή όμως. Αν έκανα ποτέ ένα μουσικό τατουάζθα δυσκολευόμουν πολύ να διαλέξω. Σίγουρα κάτι μικρό και συμβολικό πάντως...
LeX
LeX
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 413
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Empty Απ: ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Δημοσίευση από SXEL Παρ 20 Απρ 2012, 17:59

Εγώ παρότι μουσικός, όταν αποφάσιασα να κάνω τατουάζ, λυπάμαι που το λέω δεν πήγε το μυαλό μου σε μουσικό θέμα. Ήθελα μια έννοια, που να σημαίνει κάτι και να το ξέρω μόνο εγώ. Αλλά αυτό δυστυχώς δε γίνεται με τα τατουάζ, που όλοι ρωτάνε: "Τί λέει;"...
Αν έκανα ένα μουσικό θέμα θα ήταν περίπου σαν αυτό που περιγράφει ο Lex, νότες δηλαδή σε καμπύλη μορφή, σίγουρα ωμοπλάτη για να μην το βαρεθώ, από το πιο αγαπημένο μου κομμάτι..
Αυτό που παίζει πολύ πάντως, είναι το κλειδί του Σολ να "καίγεται"..
SXEL
SXEL
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 270
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Empty Απ: ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Δημοσίευση από olgaflowers Σαβ 21 Απρ 2012, 11:24

η κολητή μου εχει κανει ενα μικρό πεντάγραμμο με νότες στο κουτουπιέ του ποδιού της και ειναι πραγματικά υπέροχο ειδικά όταν φοραει γοβα ή πεδιλο ειναι αξιοζήλευτο!!!θα εκανα και εγω κατι τετοιο αν δεν φοβομουν την βελονα, τον πόνο και πολλά άλλα... What a Face
olgaflowers
olgaflowers
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Empty Απ: ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Δημοσίευση από SXEL Σαβ 21 Απρ 2012, 11:35

Εγώ olgaflowers μέχρι και σήμερα όταν μου παίρνουν αίμα κοιτάω από την άλλη και σκέφτομαι παραλίες για να χαλαρώνω... Αυτό τα λέει όλα νομίζω..
SXEL
SXEL
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 270
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Empty Απ: ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Δημοσίευση από olgaflowers Σαβ 21 Απρ 2012, 12:11

άστα να πάνε αυτό το αίσθημα του φόβο άσχετα με τις βελόνες σου στερεί πράγματα από την ζωη σου καμια φορά... αλλα σε προστατεύει κιόλας!τέλος πάντων καλή ειναι και η χένα!!! lol!
olgaflowers
olgaflowers
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 115
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Empty Απ: ΤΑΤΟΥΑΖ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Δημοσίευση από mia kapoia Δευ 23 Απρ 2012, 13:06

Καλά δεν είναι και για αυτοκτονία ο πόνος! Εξαρτάται που θα το κάνεις! Να έχετε υπόψιν ότι όσο πιο κοντά στο κόκκαλό και όσο πιο λεπτό το δέρμα τόσο περισσότερο πονάει!
Και άμα είναι και στο πίσω μέρος ούτε και βλέπεις τί γίνεται.
Εγώ έχω στο σβέρκο, δεν μπορώ να πω ότι δεν πόνεσε! Δεν έχω μουσικό θέμα, είμαι κατάπτυστη! Έχω μια περικοκλάδα, δεν συμβολίζει τίποτα και συνήθως δε φαίνεται. Γιατί την έκανα;; Έτσι!
Είμαι πολύ ρηχό άτομο, το παραδέχομαι!
mia kapoia
mia kapoia
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης