Καλώς ήρθατε στο music training forum!

Υπενθυμίζουμε στα μέλη μας (νέα και παλιά) ότι δεν επιτρέπονται οι αντιγραφές και επικολλήσεις κειμένων από άλλες ιστοσελίδες. Τα κείμενα πρέπει να είναι πρωτότυπα (δηλαδή δικά σας) και να μην τα έχετε αναρτήσει ήδη στο Ιντερνετ (σε άλλη ή άλλες ιστοσελίδες, blog, forum κλπ)


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Καλώς ήρθατε στο music training forum!

Υπενθυμίζουμε στα μέλη μας (νέα και παλιά) ότι δεν επιτρέπονται οι αντιγραφές και επικολλήσεις κειμένων από άλλες ιστοσελίδες. Τα κείμενα πρέπει να είναι πρωτότυπα (δηλαδή δικά σας) και να μην τα έχετε αναρτήσει ήδη στο Ιντερνετ (σε άλλη ή άλλες ιστοσελίδες, blog, forum κλπ)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ Empty ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ

Δημοσίευση από boulema Τρι 27 Δεκ 2011, 19:48

Μετά απο δοκιμές διάφορων οργάνων που βρέθηκαν στα χέρια μου και απο έρευνα μέσω ερωτήσεων σε διάφορους μεγάλους μπουζουξήδες και οργανοποιούς έβγαλα τα συμπεράσματα μου.Χωρίς να κάνω διαφήμιση σε κάποιο μαγαζί και χωρίς να έχω κάποιο κέρδος,αν θέλει κάποιος να πάρει μπουζούκι οι προτάσεις είναι οι εξής:για 3χορδο μπουζούκι "Καρβούνης" στη Νίκαια,"Σπουρδαλάκης" στον Πειραιά και "Μάτσικας" σε Ταύρο και Αθήνα αλλά στον τελευταίο όχι για ακριβό μπουζούκι.Για 4χορδο μπουζούκι "Μάτσικας" σε Ταύρο και Αθήνα(για μπουζούκι μέχρι 1000€),"Καλκέψος" στο Κερατσίνι.Αυτά τα μαγαζιά είναι εγγύηση.Απο κεί και πέρα εννοείται πως μπορείς να βρείς και σε άλλα μαγαζιά καλό όργανο αλλά μόνο με δοκιμή.Η καλύτερη λύση για μένα,επειδή την έχω πατήσει!!,είναι να μην γίνεται παραγγελεία του οργάνου.Δοκιμάζεις κάποιο μπουζούκι,σου βγάζει τον ήχο που θέλεις,σου αρέσει στο σύνολο του και το πέρνεις!

boulema
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 67
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ Empty Απ: ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ

Δημοσίευση από LeX Τρι 27 Δεκ 2011, 20:15

Οι τιμές που κυμαίνονται; Πόσο ακριβό μπορεί να είναι ένα μπουζούκι;
LeX
LeX
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 413
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ Empty Απ: ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ

Δημοσίευση από boulema Τετ 28 Δεκ 2011, 18:13

Το πιό φτηνό μπουζούκι που μπορείς να πάρεις (εκτός αν είναι απο το Μοναστηράκι που το δίνουν στους τουρίστες!!) κάνει γύρω στα 350€.Ένα μπουζούκι στο οποίο δεν θα βγάλεις τα δάχτυλα σου και θα σου βγάζει έναν ικανοποιητικό ήχο κοστίζει 600 με 800€.Απο κεί και πάνω αρχίζεις να παίρνεις καλό όργανο.Για μένα πάνω απο 2000€ δεν πρέπει να δίνεις γιατί μετά αρχίζουν τα στολίδια και οι περίεργες φιγούρες που περισσότερο κακό κάνουν στο όργανο παρά καλό!!Αν για παράδειγμα έχω πλατινένια πεταλούδα στο καπάκι του μπουζουκιού όπως ο Νικολόπουλος,δεν θα έχω καλύτερο όργανο από θέμα ποιότητας,αλλά σίγουρα θα έχω μείον κάποια ευρώ στην τσέπη μου!!!!

boulema
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 67
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης