Καλώς ήρθατε στο music training forum!

Υπενθυμίζουμε στα μέλη μας (νέα και παλιά) ότι δεν επιτρέπονται οι αντιγραφές και επικολλήσεις κειμένων από άλλες ιστοσελίδες. Τα κείμενα πρέπει να είναι πρωτότυπα (δηλαδή δικά σας) και να μην τα έχετε αναρτήσει ήδη στο Ιντερνετ (σε άλλη ή άλλες ιστοσελίδες, blog, forum κλπ)


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Καλώς ήρθατε στο music training forum!

Υπενθυμίζουμε στα μέλη μας (νέα και παλιά) ότι δεν επιτρέπονται οι αντιγραφές και επικολλήσεις κειμένων από άλλες ιστοσελίδες. Τα κείμενα πρέπει να είναι πρωτότυπα (δηλαδή δικά σας) και να μην τα έχετε αναρτήσει ήδη στο Ιντερνετ (σε άλλη ή άλλες ιστοσελίδες, blog, forum κλπ)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

EUROVISION/ LATEST NEWS

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

EUROVISION/ LATEST NEWS Empty EUROVISION/ LATEST NEWS

Δημοσίευση από mia kapoia Τρι 17 Μάης 2011, 13:55

Φέτος ήταν η πρώτη χρονιά μετά από δέκα χρόνια που δεν παρακολούθησα τη eurovision με μπίρες και πίτσες και με την παρέα μου σε κάποια βεράντα κάνοντας χαβαλέ.

Παρόλαυτά η τηλεοπτική αναπαραγωγή φρόντισε να με ενημερώσει για το ποιοί, πως, γιατί και πότε!!!

Κάθε πέρυσι και καλύτερα, λοιπόν!!!

Έμαθα ότι ο σκηνοθέτης μας αδίκησε γιατί δεν έδειξε τη χορευτική φιγούρα του Λουκά και το σμπρώξιμο του μικροφώνου, και έπαιρνε όλο τα αθλητικά παπούτσια των χορευτών, αλλιώς θα παίρναμε την πρώτη θέση. Επίσης, ότι ο Λουκάς δάκρυσε (ειλικρινέστατα) από συγκίνηση και περηφάνεια (όχι δεν ήταν σκηνοθετημένο για να πάρουμε κάνα ψηφουλάκι) και ότι οι γερμανοί γιουχάρανε τις ψήφους που μας έδιναν (δε φτάνει που έχουμε ξεσκιστεί στα δανεικά, θέλουμε και poιnts;Wink.

Επιπροσθέτως, (μου 'χει μείνει κατάλοιπο από τη λίστα συνδετικών επιρρημάτων που μας έδιναν για να ξεκινάμε την παράγραφο στην έκθεση/ πανελλήνιες), άκουσα και τη συμμετοχή που βγήκε πρώτη...εξαιρετικό κομμάτι, τι ωραία μελωδία, τι ωραία κοστούμια, τι ωραίο στήσιμο, τι ωραία φωνητικά, τί ωραία γενικώς...θα πάρω και το σιντι να το ακούω σπίτι μου και θα το προτείνω και στο σουπερ-μάρκετ της γειτονιάς μου για να ψωνίζω μπάμιες ευχάριστα...

Α (αυτό δεν ήταν στη λίστα), άκουσα και τον μικρό Domingo της Γαλλίας, γύρω στα 10 δεύτερα (αρκετά για να διαμορφώσω άποψη). Δεν μου άρεσε πολύ το μαλλί, ήθελε μάλλον λίγο φιλάρισμα προς τα πίσω και λοξή χωρίστρα από δεξιά για να ταιριάζει με το κομμάτι. Κατά τ' άλλα μια χαρά, πολύ ωραία, θα πάρω κι αυτό το σιντί να το ακούω...

Και μια μικρή παρατήρηση...Δεν μου άρεσαν πολύ οι κολώνες στο ελληνικό τραγούδι (γιατί κατα τ' άλλα ήταν υπέροχο!!!) που ήταν ιωνικού ρυθμού...Θα προτιμούσα να είναι Δωρικού, ή καλύτερα της ΔΕΗ που έχουν και μακριά καλώδια και κάνουν εφέ!!!!
mia kapoia
mia kapoia
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

EUROVISION/ LATEST NEWS Empty Απ: EUROVISION/ LATEST NEWS

Δημοσίευση από helios Τετ 18 Μάης 2011, 12:36

Να πω την αλήθεια ενώ αρχικά δεν μου είχε κάνει
καλή εντύπωση το τραγούδι μας λόγω της ανάμειξης
rap και ζεϊμπέκικου, τελικά μου φάνηκε καλό.
Κι αυτό γιατί το ζεϊμπέκικο είναι ένας ελληνικός χορός
λεβεντιάς οπότε προβλήθηκε το ελληνικό στοιχείο
και από την άλλη πλευρά είχε και κάτι πιο κοντά
στους ξένους. Ωραία και τα χορευτικά. Καλή συνολικά
εικόνα κατά τη γνώμη μου και σταθερή η φωνή του τραγουδιστή.
Πραγματικά πάντως το επίπεδο στα τραγούδια ήταν
χαμηλότερο από άλλες χρονιές.
Ωστόσο για να είμαι ειλικρινής να πω ότι λάτρεψα τους
δύο δίδυμους τύπους που εμφανίστηκαν με το ίδιο
περίεργο διαστημικό κόκκινο κοστούμι και το ξανθό μαλλί κάγκελο.
Διασκέδασα πολύ μαζί τους.Very Happy Δεν θυμάμαι από ποια χώρα ήταν?

helios
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ
Επίτιμο Μέλος του Φόρουμ

Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης